OBILJEŽEN DAN ŠKOLE

STRIZIVOJNA13.6.2013.

OŠ „Ivana Brlić Mažuranić“ Strizivojna obilježila je dan škole.

Obilježavanje Dana škole počelo je već u jutarnjim satima sportskim natjecanjima. Na igralištu mjesnog nogometnog kluba održavala se Mala olimpijada dok su se na igralištu škole odigravale nogometne utakmice učenika od 5. do 8. razreda.

Mala olimpijada je natjecanje učenika razredne nastave u disciplinama koje su danas već pomalo zaboravljene. Ove godine su se učenici natjecali u sljedećim disciplinama: skakanje u vreći, jaje u žlici, tronogo trčanje, preskakanje vijače i povlačenje užeta. Natjecanje je popraćeno burnim navijanjem učenika ali i nastavnika. U isto vrijeme su se odigravale nogometne utakmice među učenicima od 5. do 8. razreda iz kojih su kao pobjednici izašli učenici 6.b i 8.b razreda. Sportski dio programa Dana škole završen je nogometnom utakmicom između učenika osmih razreda i nastavnika. U vrlo napetom dvoboju osmaši su se pokazali kao težak protivnik nastavnicima. Na kraju pobjeđuju ipak nastavnici boljim izvođenjem sedmeraca. Koordinatori sportskog dijela programa Dana škole bili su nastavnica Marinka Sabo i učitelj Domagoj Vragolović. U proslavi Dana škole sudjeluju svi učenici i zaposlenici, tako su učenici u holu škole izložili svoje literarne i likovne radove kao i uspjele primjerke iz područja tehničkog stvaralaštva.

Proslava Dana škole nastavljena je u poslijepodnevnim satima svečanom akademijom u NŠ dvorani. Pred brojnom publikom nastupio je školski zbor pod vodstvom nastavnice Đurđice Spajić koji su između ostalog premijerno izveli Eko himnu naše škole. Slijedile su recitacije, nastup glazbene škole, igrokaz, a zapažene su bile i naše mažoretkinje kao i nastup ritmičke sekcije. Program je upotpunio nastup mlađe folklorne skupine. Posebno mjesto u programu imali su učenici osmih razreda kojima je ovo ujedno bio i rastanak od osnovne škole i od njihovih razrednica Marinke Sabo i Zdenke Ivanetić.  Učenicima koji su svih osam godina školovanja prošli s odličnim uspjehom dodijeljene su posebne nagrade koje je uručio ravnatelj Andro Mršić.                                                           M.V.

objavio: Marijela Đeri   datum: 17. 6. 2013.

« Ožujak 2024 »