7. TJEDAN PSIHOLOGIJE

Dana 17. veljače ove godine u prostoru naše Škole održan je Dan otvorenih vrata povodom 7. Tjedna psihologije koji se obilježava diljem Lijepe naše od 17. do 23. veljače. Cilj je bio približiti psihologiju kao struku i rad psihologa u školi roditeljima učenika i zainteresiranim. Samo informiranjem i znanjem moguće je razbiti predrasude te je Škola otvorila svoja vrata za učenike, roditelje i sve zainteresirane kako bi mogli pitati sve što ih zanima vezano za psihologiju i rad školske psihologinje. Također mogli su doći po savjet, na razgovor ili jednostavno iz znatiželje.

Ravnatelj škole Andro Mršić i školska psihologinja Marija Novoselić družili su se sa skupinom znatiželjnih učenika u školskoj knjižnici razgovarajući o interesima učenika, socijalnim vještinama važnim za daljnji profesionalni život te o problemima koje ih tište. Ravnatelj je naglasio kako su dobra komunikacija i manire ponašanja ključne za dobre međuljudske odnose i uspjeh. Susret je završio neformalnim razgovorom učenika s psihologinjom u opuštenoj atmosferi.

Novinarska skupina također je bila aktivna. Učenici su tražili članke i zanimljivosti iz područja psihologije koje su ih interesirale te na osnovi toga izradile plakat s knjižničarkom Ivankom Ratković. Učenici kroz cijeli tjedan mogu istraživati i čitati raznu literaturu iz psihologije koja je izložena u školskoj knjižnici.

Zahvaljujemo se svim učenicima na aktivnom obilježavanju 7. Tjedna psihologije i populariziranju da odlazak psihologu treba prestati biti tabu.

M. N.

objavio: Marijela Đeri   datum: 12. 2. 2014.

« Ožujak 2024 »