Stručni skup učitelja povijesti Osječko baranjske županije u našoj školi

Stručni skup učitelja povijesti

Osječko baranjske županije u našoj školi

U petak, 29. kolovoza 2014. godine, naša škola je bila domaćin Međužupanijskog stručnog skupa za učitelje povijesti Osječko – baranjske županije.  Glavna tema skupa bila je Vrednovanje učeničkih postignuća.

Skup je otvorio viši savjetnik za povijest, profesor Franjo Čičak, a skup je zatim  pozdravio ravnatelj škole Andro Mršić. Nastavnici povijesti imali su priliku upoznati se s našom školom i svim njezinim sadašnjim i bivšim djelatnicima kroz film našega ravnatelja  180 godina škole u Strizivojni, a podatke je nadopunila naša nastavnica povijesti Zrinka Racić predavanjem pod nazivom Povijest Strizivojne. Kako je naziv skupa bio Vrednovanje učeničkih postignuća, pedagoginja Zorica Banjanin održala je predavanje na tu temu. Zatim je uslijedilo predavanje  naše psihologinje  Marije Novoselić  koja je vrednovanju pristupila sa psihološke strane i nastavnicima održale predavanje pod nazivom Psihološki učinci vrednovanja znanja.

U pauzi između predavanja nastavnici su imali priliku pogledati još jedan film našega ravnatelja Andre Mršića pod nazivom 175 godina poslije te razgledati našu školu.

Možemo slobodno reći kako je ovaj stručni skup učitelja povijesti prošao odlično, kako u organizacijskom, tako i u stručnom pogledu. Tome najbolje svjedoče riječi višeg savjetnika za povijest pri Agenciji za odgoj i obrazovanje, profesora Čička, koji se u nekoliko navrata vrlo pohvalno izrazio o našoj školi. Time je samo potvrdio riječi našega ravnatelja kako se s malo postiže puno i to samo zahvaljujući planskom radu i dobroj organizaciji kolektiva i to naravno ne samo u redovitom radu nego i u situacijama izvan toga.

A koliko je skup bio uspješan govori i oduševljenje učitelja koji su posjetili našu školu te ju napustili sretni, zadovoljni i naravno s mnoštvo novih saznanja koja će primijeniti u budućem radu s učenicima.

objavio: Marijela Đeri   datum: 1. 9. 2014.