6. IGRE BEZ GRANICA

Povodom kraja prvog polugodišta u NŠ dvorani naše škole održane su 6. Igre bez granica, sportsko natjecanje „Akavaca“ i „Bekavaca“! Natjecatelji su se nadmetali u 10 igara. Bilo je tu izuvanja i obuvanja, pravljenja aviona, plesanja, gađanja, ispijanja, prenošenja, nogometa s balonima, manekenskog hoda, povlačenja štapa, kuglanja i na kraju štafetna igra. Svaka igra je na svoj način nosila određeno uzbuđenje i uzdahe publike.

Ovaj puta (nakon pune 4 godine) pobjednici su bili „AKAVCI“. Pobjednik se nije znao do posljednje igre u kojoj su za nijansu spretniji bili „Akavci“. Voditeljica Akavaca je bila učiteljica Iva Rajić, a voditeljica „Bekavaca“ učiteljica Zora Leko Mlivić. Natjecanje je budno pratio prsudbeni sud na čelu s nastavnicom Melitom Vraglović. Uz nju su još bile pedagoginja Barbara Glavina i učiteljica Bernarda Šrajer. Organizator i voditelj ovog projekta je učitelj Domagoj Vragolović, a u voditeljskom poslu su mu pomagale učenice Gabriela Udovčić i Laura Mačinković iz 5. B razreda.

Publika je bila na razini zadatka sa svojim Fair play navijanjem i bodrenjem prijatelja iz škole. Iz tog razloga su nagrađeni s bogatom tombolom, a nagrađen je i najoriginalniji transparent. U pauzama između igara vidjeli smo dvije plesne točke. Ritmičku skupinu je uvježbala učiteljica Katica Validžić, a mažoretkinje učiteljica Darinka Vučković.

Što se tiče ukupnog broja pobjeda „Bekavci“ su u prednosti od 4:2.

Čestitke svim sudionicima na fer i korektnoj borbi, a „Akavcima“ i na pobjedi.

objavio: Marijela Đeri   datum: 29. 12. 2016.