VALENTINOVO 2017.

VALENTINOVO

2017.

U prošlom tjednu učenici razredne nastave najviše su razmišljali i razgovarali o ljubavi.

Svoja razmišljanja  i osjećaje prenijeli su pisma koja su pisali svojim simpatijama, prijateljima , prijateljicama ali i svojim učiteljima, tehničkom osoblju……

Pisma  smo vrijedno pisali i sakupljali cijeli tjedan.

U petak, 10.2.2017. obilježeno je Valentinovo. Učenici su se lijepo zabavili plešući i pjevajući. Veselju je pridonio i Mali zbor razredne nastave s prigodnom pjesmom „Volim te“.

Najuspješniji plesači su Helena Antunović i Ivan Damjanović (2.a).

Ovogodišnju titulu Valentine dobila je Petra Kljajić ( 3.a ) s najvećim brojem pisama među djevojčicama. Ovogodišnji Valentin je Mislav Čondić (4.a) koji je dobio najviše pisama među dječacima.

Pobjednicima su uručene nagrade i pozdravljeni su velikim pljeskom.

Neka njihova razmišljanja o ljubavi su:

LJUBAV JE……..

... je smijeh.                                    ... kada nekoga voliš. Ja volim svoju obitelj.

... kad voliš životinje.                ... poljubiti u obraz

… sreća i veselje.                         … jubav je.

… su prijatelji.                             … kada se dvoje mladih vole.

… ja volim Evu.                             … najljepše što sam vidila.

… kada nekoga zagrliš.                                                 … za mene je ljubav Isus.

… kad nekoga voliš i daruješ neke darove.        … je cura.

…  koga se zaljubiš i koga voliš.                                 … mama i škola.

Predmetna nastava je, kao i svake godine, obilježila Valentinovo, Dan zaljubljenih. Nizom radionica učenici su pokazali da vole razmišljati o ljubavi kao o nečemu što pokreće svijet. Neki učenici su crtali i izrađivali prikladne čestitke. Učenici skloniji istraživanju povijesti proučili su tko je bio sveti Valentin i kako se počeo obilježavati ovaj dan. Najviše su u projektu sudjelovali učenici 5.b razreda koji su izradili prezentacije s ljubavnim pjesmama, najpoznatijim ljubavnim filmovima, izveli igrokaz, krasnoslovili svoje pjesničke uratke. Projekt je vodila profesorica Jasenka Sabljak-Živić.

Nadamo se da ćemo dogodine još ljepše i svečanije obilježiti ovaj dan.

objavio: Marijela Đeri   datum: 16. 2. 2017.