10. TJEDAN PSIHOLOGIJE

OBILJEŽAVAMO

10. TJEDAN PSIHOLOGIJE

Započeo je 10. Tjedan psihologije koji se ove godine obilježava od 20. do 26. veljače diljem Hrvatske. Navedeni je Tjedan u školi započeo radionicom za 7.a razred vezano za poremećaj hranjenja „Tko je to u ogledalu?“. Učenici su pogledali istoimeni video zagrebačkog centra Bea za prevenciju poremećaja hranjenja s porukama o prihvaćanju sebe te su upoznati s poremećajima hranjenja. Nakon toga su sami crtali primjere kako se neke osobe doživljavaju u ogledalu te su smišljali poruke na koji način voljeti i prihvatiti sebe.

Održana je i radionica „Detektivi“ za poticanje kreativnog mišljenja za učenike 4.b razreda. Učenici su bili u ulozi detektiva, trebali su smisliti što zanimljivije detektivsko ime, zatim su smišljali što bi neki znakovi mogli značiti, a u skupini su od poznatih predmeta trebali smisliti jedan predmet koji im može pomoći u njihovom detektivskom poslu. Ne moramo ni reći kako smo se zabavili i kako su bili kreativni.

Uz planirane radionice za učenike, edukativno-informativne plakate i letke, u petak 24.2. 2017. godine planirana je i radionica za učitelje i nastavnike „Ja kao kreativan učitelj“ s ciljem upoznavanja didaktičkih materijala koje je škola dobila u projektu „Škola za 21. stoljeće, škola za kreativnost“. Također, učitelji razredne nastave prisustvovat će predavanju o poticanju razvoja kroz obogaćivanje sredine koje će održati psiholozi iz osječke udruge Klikeraj u Gradskoj knjižnici i čitaonici Đakovo u srijedu 22. veljače 2017. godine.

Jedan od ciljeva obilježavanja 10. Tjedna psihologije je biti vidljiv u zajednici kako bi zajednica imala koristi. Veselimo se novim idejama, znanju i druženju.

Marija Jurić, školska psihologinja

objavio: Marijela Đeri   datum: 22. 2. 2017.