Dan škole

Dana 13.6.2017. Osnovna škola u Strizivojni, održala  je  svečanu  akademiju  povodom  Dana škole. U  programu  su  sudjelovali učenici velikog zbora  u kojem pjevaju učenice  iz  predmetne  nastave uz tamburašku  pratnju orkestra  Glazbene  škole, područnog  odjela  Strizivojna  pod  budnim  okom prof. Vlade Čatić koji  je i  ravnao zborom  i  orkestrom  pri  izvedbi skladbe  „Zlatne  godine“ autora  Zlatana  Stipišića – Gibonnija. Orkestar  je  samostalno  izveo dvije  skladbe: glavnu  temu  iz  filma „Pirati  s Kariba“  i  popularan  evergreen  „Love story“  u  obradi  prof. Čatića. Na  sceni s  recitacijom „Praznik ljeta“ nastupila  je  učenica 3.a  Nora  Gašpić, koju  je  za  ovaj  nastup uvježbao učitelj Domagoj  Vragolović. Recital „Volim te  Slavonijo“, izveli  su  učenici predmetne  nastave kojeg  su  učenici  izvodili  na   zavičajnom  govoru, a uvježbala  prof. Jasenka Sabljak-Živić. Bajku  Ivane  Brlić-Mažuranić „Šuma  Striborova“ za  scenski  nastup obradila  je  i  priredila  učiteljica  Janja  Raguž koju  su  djeca  slikovito i uz  mnogo  mašte izvela.   Mali  zbor  se  predstavio uz učiteljicu Ivanu  Mandarić sa  češkom  tradicijskom  pjesmom „Stodola  pumpa“  i  skladbom „ Dani“.

Na  samom  kraju  programa ravnatelj Andro  Mršić obratio  se  prisutnima te  pohvalio učenike  koji  su  svih  osam  godina  prošli  s  odličnim uspjehom,  a  to  su: Arijana  Zelić 8.a,  Marina Gašpić 8.b, Elena Kovačević 8.b i Marina  Šarac 8.b. Ravnatelj  je  pohvalio  sve  učenike  i  njihove  mentore  koji su  sudjelovali  na  natjecanjima tijekom  školske  godine, a  posebice  je  pohvalio učitelje  i  nastavnike  koji  su obnovili svoj  status  mentora, učiteljice  razredne  nastave, Darinku Vučković, Katicu  Validžić i  Janju Raguž. Predmetni nastavnici koji  su  obnovili  mentorstvo su Jasenka Sabljak-Živić, a nastavnici koji su napredovali u  struci kao  mentor  savjetnik  su  Ljubica  Juroš i Ivana  Soldo.

Pjesmom  i  plesom  završena je  još  jedna  školska  godina.  Osmaši  i  ritmička  skupina  pod voditeljstvom Marinke  Sabo, pjevali  su i  plesali  uz  pjesmu  „Život  nije  siv“, a  školske  mažoretkinje  otplesale  su svoj  ples s  kojim  je završen  još  jedan  Dan  škole.

Zahvaljujem  se  svim  učenicima, nastavnicima i tehničkom  osoblju  koji   su  sudjelovali  u realizaciji  programa.

Đ. Spajić

objavio: Marijela Đeri   datum: 21. 6. 2017.