Dječja igraonica u prostorijama škole

Udruga za poticanje ranog razvoja dječjih sposobnosti

„Slagalica“ Đakovo

UKRATKO O „SLAGALICI“

Udruga „Slagalica“ Đakovo osnovana je 2009. godine i od tada provodi niz projekata i programa za djecu predškolske dobi. Najpoznatiji su naši edukativno-zabavni kraći predškolski programi za djecu od tri do 7 godina. U njima kroz igru i zabavu, na djeci zanimljiv i prihvatljiv način, djeca uče o svijetu oko sebe i stječu znanja i vještine u skladu sa svojom dobi a potrebne za daljnje školovanje.

Surađujući sa svojom okolinom, djeca sudjeluju u svim važnim gradskim događanjima kao što su Đakovački bušari, humanitarna akcija „Dobro je činiti dobro“, obilježavamo Dan planeta Zemlje i slične važne događaje u suradnji sa Gradskom knjižnicom i čitaonicom i sudjelujemo u brojnim drugim događanjima i akcijama.

Tijekom godina rada u suradnji sa gradom Đakovom organizirali smo i nekoliko gradskih događanja za djecu i njihove obitelji; Obiteljske igre. Osim toga postavili smo info sandučiće na dječja igrališta i potaknuli velik broj volontera, mahom roditelje djece koja su uključena u naše predškolske programe, na sudjelovanje (i djelovanje) u radu za dobro djece.

Ukratko; svi naši projekti i programi potiču razvoj i učenje djece kroz igru, pjesmu, ples, glumu, najrazličitije kreativne radionice, preko uživanja u druženju sa drugom djecom, pomaganje jedni drugima, učimo  kako komunicirati i (nenasilno) rješavati sukobe. Uvijek želimo više, trudimo se, vrijedno radimo i znamo da je poticanje razvoja djece zapravo poticanje pozitivne budućnosti naše zajednice.

objavio: Marijela Đeri   datum: 22. 11. 2017.