Dan sigurnijeg interneta

Svake godine na drugi dan drugog tjedna drugog mjeseca obilježava se Dan sigurnijeg interneta. Budući da se radi o važnoj temi, naša škola i ove školske godine cijeli je tjedan provodila aktivnosti vezane uz sigurnost na internetu. Aktivnosti su provele učiteljica Informatike, psihologinja, pedagoginja i razrednice 5. razreda.

Učiteljica Marijela Miletić na satima Informatike cijeli je tjedan razgovarala s učenicima o sigurnosti na internetu te su zajedno pogledali nekoliko edukativnih videa na tu temu. Osim toga, na sam Dan sigurnijeg interneta, učenici 6.a okušali su se u rješavanju online kviza. Ostali zainteresirani učenici rješavali su kviz kod kuće. Nadalje, održane su radionice u 5. i 6. razredima. S učenicima 5. razreda provedena je radionica „Sigurniji Internet“ na kojoj se raspravljalo o pravilima za sigurno korištenje Interneta. Učenici su svoja pravila zapisali na plakat u obliku semafora. Učenici 6. razreda sudjelovali su pak u radionici „Ponašanje na društvenim mrežama“. Razgovaralo se o pravilima lijepog ponašanja na internetu te su učenici navodili prednosti i nedostatke interneta. Psihologinja je ispitala prevalenciju društvenih mreža koje učenici koriste, a zatim su u skupinama učenici izrađivali plakate o pravilima ponašanja i igrali memori igru Sigurno surfanje. Učenici 6.b na satu razrednika odigrali su društvenu igru Centra za sigurniji internet. Učenici su bili podijeljeni u skupine te su se natjecali jedni protiv drugih odgovaranjem na pitanja, crtanjem i davanjem savjeta za sigurno surfanje. Kako bismo i roditelje uključili u obilježavanje Dana sigurnijeg interneta, razrednice 5. razreda podijelile su roditeljima svojih učenika edukativne brošure „Kako zaštititi dijete u svijetu interneta, mrežnih tehnologija i mobilnih telefona“.

objavio: Marijela Đeri   datum: 15. 2. 2018.