OLIMPIJADA ZNANJA

Ove smo godine po prvi puta u našoj školi održali kviz znanja kako bismo svima pokazali što i koliko smo do sada naučili. Kviz je održan u školskoj dvorani 16. prosinca 2013. godine. U kvizu su sudjelovali učenici predmetne nastave pa su se tako u poznavanju nastavnog gradiva iz svih nastavnih predmeta nadmetali predstavnici 5. a i 5. b, 6. a i 6. b, 7. a i 7. b te 8. a i 8. b. Svaki kviz imao je svoga voditelja. Kviz za peti razred vodio je učenik 6. b razreda Marko Antunović, kviz za šesti razred učenik 5. b razreda Marko Mišić, kviz za sedmi razred učenica 8. a razreda Tomislava Jelavić, a kviz za osmi razred učenik 7. a razreda Filip Petrić. Uz voditelje, brigu o bodovnom stanju i izvlačenju pitanja brinula se učenica 6. a razreda Marija Degmečić, a vrijeme je pratila učenica 7. b razreda Terezija Damjanović. Kako bi se sve odvijalo po pravilima, točnost i provedbu pratilo je i vrednovalo stručno povjerenstvo u sljedećem sastavu: školska psihologinja Marija Novoselić, školska pedagoginja Zorica Banjanin, učitelj geografije Andrija Grgurić i školska knjižničarka Ivanka Ratković. Sva pitanja iskorištena tijekom kviza osmislili su svi predmetni učitelji, a organizaciju su predvodile školska psihologinja i pedagoginja. Odabir glazbe i tehničku podršku dao je tajnik škole Ivan Šimić. Učenici su pokazali veliki trud i zalaganje te zavidno predznanje. U kvizu za peti razred bolja je bila ekipa 5. b razreda predvođena učenikom Đukom Damjanovićem, u kvizu za šesti ekipa 6. a razreda predvođena učenicom Petrom Čurić, u kvizu za sedmi ekipa 7. b razreda predvođena učenikom Lovrom Vragolovićem, a u kvizu za osmi ekipa 8. a razreda predvođena učenikom Rokom Mandarićem. Pobjedničkim ekipama uručene su diplome, a ostalim ekipama priznanja za sudjelovanje. Svi učenici koji su sudjelovali u kvizu također su nagrađeni odličnom ocjenom iz nastavnog predmeta iz kojega su ostvarili najviše točnih odgovora. Tako su predstavnici petog b zaslužili odličnu ocjenu iz njemačkog jezika, šestog a iz geografije, sedmog b iz matematike, a osmog a iz glazbenog. Još jednom veliko BRAVO za sve sudionike i njihove prijatelje iz razreda koji su ih neumorno bodrili s tribina te voditelje i sve koji su pomogli u realizaciji ove olimpijade. Hvala i vidimo se dogodine!

objavio: Marijela Đeri   datum: 17. 12. 2013.

« Ožujak 2024 »