Sigurnost na Internetu

Sigurnost

na Internetu

Dana 3. i 4. prosinca 2014. godine u prostoru naše Škole policijski službenik PU osječko – baranjske, Odjela za prevenciju, gospodin Darko Ćorković, održao je za učenike 5. i 6. razreda, te za učenike 7. i 8. razreda, zanimljivo, korisno i vrlo  poučno predavanje o Sigurnosti na Internetu. Budući da je tehnologija sve prisutnija u životima učenika, korisno ih je poučavati o pozitivnim i negativnim mogućnostima. Predavanje je bilo interaktivnog tipa, učenici su predavaču postavljali pitanja, na koja im je službenik vrlo rado odgovarao te ih dodatno upoznao s bitnim činjenicama vezanim za navedenu tematiku. Učenici su upoznati s mogućnostima koje nam pruža Internet, kao i negativnim utjecajem koje isti može imati na djetetov razvoj. Najviše se pričalo o utjecajima Facebooka i drugih društvenih mreža budući da učenici samoinicijativno uvode nove tehnologije (društvene mreže i slično) u svoj rad te slobodno vrijeme, a sve češće su izloženi nasilnoj virtualnoj komunikaciji što se reflektira na ponašanja u školi. Učenicima je naglašena važnost informacijske sigurnosti u korištenju društvenih mreža te su istaknute zakonske regulative vezane za zloupotrebu sadržaja koje ističemo na Internetu i društvenim mrežama, kao i brojne druge opasnosti koje Internet sadržava. Na kraju je poslana poruka kako su i na Internetu važni bonton i nenasilna komunikacija.

objavio: Marijela Đeri   datum: 11. 12. 2014.

« Ožujak 2024 »