Tribina: Škola nogometa Strizivojna

Tribina

Rezultati, razvoj i budućnost Škole nogometa Strizivojna

STRIZIVOJNA, 27.2.2015.

NK Šokadija iz Strizivojne je u prostoru lokalne OŠ Ivana Brlić Mažuranić održao tribinu za roditelje igrača i sve simpatizere kluba. Okupilo se 70-tak znatiželjnika. Predsjednik kluba Darko Šamija je pričao o strategiji razvoja kluba. Plan je da kadeti i juniori uđu u 1. kvalitetnu ligu Slavonije i Baranje i na taj način stvoriti kvalitetne igrače koji će kasnije kao nositelji seniorske ekipe uvesti klub u veći rang natjecanja. Dakle, prioritet kluba je ulaganje u mlade. Na to su nas ponukali odlični rezultati naših mlađih kategorija.

Predavač Domagoj Vragolović (trener mlađih kategorija) je pričao o sportskim uspjesima i planovima Škole nogometa Strizivojna te naveo razloge zašto ući u 1. kvalitetnu ligu Slavonije i Baranje. Glavni i osnovni razlog je taj što će nam utakmice protiv Osijeka, Cibalie, Marsonije, Hypo limača, Đakova i ostali velikih klubova pomoći u stvaranju igrača. Poznato je da teške utakmice stvaraju kvalitetne igrače. Nekada je bolje izgubiti 1:0, nego pobijediti 10:0.

Za kraj se prisutnima obratio gost predavač prof. Andro Mršić koji je pričao o usklađenosti bavljenja sportom i uspješnim obrazovanjem. Udijelio je brojene savjete roditeljima kako podržati, savjetovati, motivirati, ali i „kažnjavati“, odnosno nagrađivati svoju djecu.

Svi prisutni su podržali ovu inicijativu te su spremni pomoći na način koji budu mogli. Zaključak je da će klub kroz ulaganje u mlade pokušati stvoriti kvalitetne seniore.

Sportski pozdrav…

Tekst: Domagoj Vragolović

objavio: Marijela Đeri   datum: 2. 3. 2015.

« Ožujak 2024 »