14. TJEDAN MOZGA

14. TJEDAN MOZGA OBILJEŽEN

I U NAŠOJ ŠKOLI

Kampanja poznata u svijetu kao Brain Awareness Week provodi se u Hrvatskoj 14. godinu zaredom u ožujku pod nazivom Tjedan mozga. Ove godine Tjedan mozga obilježava se od 16. do 22. ožujka te smo dali mali doprinos za popularizaciju znanja o funkcijama mozga. Školska psihologinja izradila je pano s raznim mozgalicama za učenike.

Tjedan je obilježen i radionicama za naše najmlađe učenike, učenike prvih razreda pod nazivom „Što znam o mozgu?“ koje su vodile školska pedagoginja i psihologinja. Učenici su bili kreativni i crtali mozak onako kako ga oni vide. Vježbali su svoje moždane vijuge te pisali i crtali lijevom i desnom rukom što nas je sve skupa zabavilo. Olujom ideja mozgali smo za što nam sve služi mozak. Na kraju radionice malo smo se i zaigrali, vježbali smo rotaciju oko svoje osi koja je, kažu stručnjaci, među najkompliciranijim pokretima u prostoru, a učenici tim radnjama razvijaju osnovne neuronske veze.

Za zdrav i aktivan mozak važno je što više igrati se, kretati se, penjati, trčati, preskakati, boraviti vani, pravilno i zdravo se hraniti te uvijek dobro mozgati.

Školska psihologinja

objavio: Marijela Đeri   datum: 20. 3. 2015.