Posjet Srednjoj strukovnoj školi Antuna Horvata iz Đakova

Posjet Srednjoj strukovnoj školi

Antuna Horvata iz Đakova

Dana 8. svibnja 2015. godine učenici osmog razreda naše škole posjetili su  Srednju strukovnu školu Antuna Horvata iz Đakova. Naime, u navedenoj školi taj je dan zamišljen kao Dan otvorenih vrata s ciljem predstavljanja svojih  zanimanja i programa zainteresiranim učenicima osmih razreda. Učenike naše škole u tom su posjetu predvodili učitelj Josip Jakobović, učitelj Matija Grgurić, psihologinja Marija Novoselić i pedagoginja Zorica Pichler.  Učenicima su kroz radionice, prezentacije te degustacije prezentirana zanimanja škole poput poljoprivrednog tehničara, agroturističkog tehničara, fitofarmaceuta, kuhara, mesara, frizera i ostala zanimanja. Učenici su također obišli i školski plastenik gdje je za njih oganizirano malo natjecanje u kojemu su trebali pratiti upute predavača, a zatim samostalno sve to što točnije izvesti. Zadatak im je bio pravilno se odjenuti i zaštititi, pripremiti zaštitno sredstvo te zaliti biljku. U zadatku su se međusobno natjecali učenik 8. A razreda Filip Petrić i učenik 8. B razreda Leo Bilobrk. Pobjednik je u napetoj borbi na kraju bio Leo Bilobrk. Učenici su za sudjelovanje dobili simbolični dar. Također, učenici su mogli isprobati kako je to voziti traktor, tako je učenik 8. A razreda Mario Bekavac sjeo u traktor s profesorom škole i provozao se školskim igralištem. Nakon obilaska škole, učenici su imali  malo slobodnog vremena za odmor i razgledanje užeg centra grada nakon čega su se ubrzo uputili na vlak. Nadamo se da ćemo i sljedeće godine imati priliku sudjelovati na nekom Danu otvorenih vrata.

objavio: Marijela Đeri   datum: 15. 5. 2015.