RASPJEVANI STRIBOR DOČEKAO 20. ROĐENDAN

RASPJEVANI STRIBOR DOČEKAO

20. ROĐENDAN

U sjajnoj izvedbi uz punu dvoranu realiziran festival glazbe, radosti i zajedništva po 20. puta

Jedna od posebnosti rada Osnovne škole „Ivana Brlić Mažuranić“ u Strizivojni svakako je Glazbeni dječji festival pod nazivom „Stribor“. Ova godina značajna je zbog toga što smo u sklopu obilježavanja 185 godina školstva u Strizivojni, proslavili i dvadeseti rođendan našega Stribora. Na samom početku nazočnima se obratio Branko Milinović koji se u kratkom govoru prisjetio kako je cijela ova lijepa priča započela. Velikim pljeskom nagrađeni su tvorci Stribora Marija Glavačević-Lakota, Katica Validžić i naš Cimi.

U ime župana prisutne je pozdravio i predstavnik Osječko - baranjske županije  Mladen Peradić.

Ravnatelj je proglasio Stribor otvorenim i pjesma je zatim nezaustavljivo potekla. Kao i svake godine u mjesecu svibnju naša škola bila je raspjevana i puna gostiju. Publika je u velikom broju došla bodriti svoje favorite i zaista su srdačno popratili svaki nastup naših mališana. Bilo je tu različitih pjesama tako da je svatko mogao pronaći nešto za svoju dušu. Nastupilo je 16 izvođača, od toga 11 u mlađoj dobnoj skupini i 5 u starijoj. Većinu izvođača pratile su plesne skupine i tako dodatno učinile nastup zanimljivim. Izvođače je tijekom nastupa pratio žiri u sastavu: Marija Knežević-Baračević, profesor glazbene kulture, Maja Muškić, novinarka Glasa Slavonije i Jasenko Ivanetić, Radio Đakovo

Nakon odslušanih pjesama u natjecateljskom dijelu žiri se povukao na glasovanje, a publiku je zabavljao nastup Glazbene škole i naših bivših Striboraca.

Odlukom žirija u mlađoj dobnoj skupini treće mjesto osvojila je Klara Vragolović (3.b) s pjesmom 12 godina, drugo mjesto pripalo je Franu Mandariću (1.a) dok je pobjednica Klaudija Cuvaj (4.a) s pjesmom Ti si želja mog života. U starijoj skupini treće mjesto osvojila je Elena Kovačević s pjesmom Dušu nemaš ti, drugo mjesto Terezija Damjanović s pjesmom Cesarica . Prvo mjesto po mišljenju žirija i glasova publike osvojila je Barbara Milinović koja je pjevala pjesmu California king bed.

Večer je završila izvođenjem pobjedničkih pjesama i prelijepim komentarom zadovoljne publike „Vidimo se dogodine.“

objavio: Marijela Đeri   datum: 26. 5. 2015.