„Škola za 21. stoljeće, škola za kreativnost“

Sudjelujemo u projektu

„Škola za 21. stoljeće, škola za kreativnost“

Ponosni smo što je naša Škola postala partner škola u projektu prepoznavanja darovitih učenika osnovnih škola pod nazivom „Škola za 21. stoljeće, škola za kreativnost“ osječke udruge „Klikeraj“. Cilj je projekta identifikacija potencijalno darovitih učenika četvrtih razreda u osnovnim školama na području Slavonije te poticanje i razvijanje kreativnog mišljenja. Važno je reći kako u projektu sudjeluje 18 škola iz pet slavonskih županija, a projekt se financira sredstvima Ministarstva znanosti i obrazovanja u vrijednosti od 70 000 kuna. Školska psihologinja Marija Jurić i učiteljica razredne nastave Zora Leko-Mlivić voditelji su ovog projekta u Školi.

Projekt je vrijedan i zanimljiv zato što, uz edukaciju učitelja i stručnih suradnika, rad s učenicima, nudi i daje vrijedne didaktičke igre koje će pomoći u radu s djecom, ali i ostati Školi kao mogućnost za nove ideje i rad s drugim generacijama učenika.  U siječnju smo započeli s radom i to dvjema edukacijama za stručne suradnike i učitelje vezano za poticanje kreativnog mišljenja, te za proces i provedbu identifikacije potencijalno darovitih učenika. Nakon identifikacije potencijalno darovitih učenika, odabrane učenike formira se u skupinu za poticanje kreativnog mišljenja u vidu 10 radionica obogaćene raznim didaktičkim materijalima. Važno je reći kako će odabrani učenici pohađati i „Proljetnu školu kreativnosti“ u Osijeku tijekom proljetnih praznika i imati mogućnost susresti se i družiti s drugim potencijalno darovitim učenicima, kao i steći nova znanja i vještine.

Potencijalno daroviti učenici naša su budućnost i stoga je važno na vrijeme prepoznati ih, motivirati i poticati ih na daljnji razvoj njihovih potencijala i sposobnosti, od intelektualnih, emocionalnih i socijalnih sposobnosti i vještina do poticanja kreativnog mišljenja.

Našim učiteljicama četvrtih razreda Janji Raguž i Ivani Dadić zahvaljujemo na suradnji te se veselimo učenju i radu s učenicima.

Marija Jurić, školska psihologinja

objavio: Marijela Đeri   datum: 26. 1. 2017.

« Ožujak 2024 »