POTENCIJALNO DAROVITI UČENICI SUDJELOVALI U PROLJETNOJ ŠKOLI KREATIVNOSTI U OSIJEKU

POTENCIJALNO DAROVITI UČENICI SUDJELOVALI

U PROLJETNOJ ŠKOLI KREATIVNOSTI

U OSIJEKU

Četvero naših darovitih i potencijalno darovitih učenika, u pratnji školske psihologinje Marije Jurić, sudjelovalo je na jednodnevnom kampu - Proljetna škola kreativnosti u Osijeku 18. travnja 2017. godine u sklopu projekta osječke udruge Klikeraj „Škola za 21. stoljeće, škola za kreativnost“.

Učenici su se okušali u nečemu novom. Svaki je učenik sudjelovao u dvije radionice (u jednoj radionici za poticanje kreativnosti te u jednoj radionici za poticanje socioemocionalnog aspekta kreativnosti) pod vodstvom različitih stručnjaka iz sedam domena. Tako su se naši učenici okušali u različitim područjima poput jezika, robotike, likovnosti, animacije, filma, ekologije i psihologije. Radionice su uključivale istraživanje, eksperimentiranje, izražavanje te praktični rad.

Na kraju valja reći kako je ovo bilo odlično iskustvo za učenike i prilika za istraživanje vlastitih interesa, testiranje znanja, učenja nečeg što nisu znali i prepuštanje mašti. Sretna lica, uzbuđenje, zadovoljstvo i pozitivne povratne informacije učenika dovoljan su motiv za daljnji rad i istraživanje u ovom zanimljivom i zahtjevnom području.

Marija Jurić, školska psihologinja

objavio: Marijela Đeri   datum: 26. 4. 2017.

« Ožujak 2024 »