Europski tjedan sporta

Europski tjedan

sporta

U vremenu od 23. - 30. rujna obilježava se Europski tjedan sporta. Moto ovogodišnjeg obilježavanja je „be active“ i širom Europe, pa tako i u Hrvatskoj, održavaju se razne manifestacije i prezentacije sportova s ciljem što masovnijeg uključivanja svih populacija. I naša škola priključila se ovogodišnjem obilježavanju Europskog tjedna sporta. Na satovima TZK-a održana su kratka izlaganja o važnosti i potrebi za kretanjem i tjelesnom aktivnošću, a 28.9.2017. održane su utrke učenika i učenica 5.-8.razreda na 50 metara. Utrke su se odvijale u 8 kategorija: djevojčice 5.r. - prvo mjesto osvojila je Andrea Mišić; dječaci 5.r. - prvo mjesto osvojio je Đuka Andrić; djevojčice 6.r.- prvo mjesto osvojila je Lana Alilović; dječaci 6.r. - prvo mjesto osvojio je Fabijan Damjanović; djevojčice 7.r. - prvo mjesto osvojila je Mirjam Dunđer; dječaci 7.r. - prvo mjesto osvojio je Petar Josipović; djevojčice 8.r. - prvo mjesto osvojila je Ester Jurić i dječaci 8.r. -prvo mjesto osvojio je Stipe Mačinković.