Projekt Šafran

Već nekoliko godina naša je škola  uključena u međunarodni projekt pod nazivom Projekt Šafran.  Svake godine u mjesecu listopadu učenici sade lukovice žutog šafrana koji će procvjetati u siječnju, upravo u vremenu kada obilježavamo Dan sjećanja na žrtve Holokausta.

Projekt Šafran (The Crocus Project) namijenjen je učenicima u dobi od jedanaest do osamnaest godina. Projekt je cjelogodišnja aktivnost u koju se svake godine uključuju škole iz cijeloga svijeta.

Učenici 8. razreda koji pohađaju dodatnu nastavu povijesti  pod vodstvom nastavnice Zrinke Racić uključili su se i ove godine međunarodni Projekt Šafran. Cilj projekta je upoznati mlade ljude s temom Holokausta te podizati svijest o opasnostima diskriminacije, predrasuda i nesnošljivosti, a učenici će te teme proći kroz brojne radionice. Irska zaklada za obrazovanje o Holokaustu opskrbljuje škole lukovicama žutih šafrana koje se sade u znak sjećanja na milijun i pol židovske djece koja su stradala u Holokaustu. Žuti cvjetići podsjećaju na žute Davidove zvijezde koje su Židovi bili prisiljeni nositi pod nacističkom vlašću.

objavio: Marijela Đeri   datum: 6. 11. 2017.