,,I u mom gradu Vukovar svijetli''

,,I u mom gradu  Vukovar svijetli''

U ponedjeljak, 18.11.2019., učitelji i učenici razredne nastave dostojno su obilježili Dan sjećanja na žrtvu Vukovara pod nazivom ,,I u mom gradu  Vukovar svijetli''.

Paljenjem svijeća ispred škole, molitvom te minutom šutnje, odali smo počast svima koji su položili svoje živote u obrani Vukovara.

Učiteljica Ivana Dadić

Vukovar kroz dječje oči

U ponedjeljak 18.11.2019. u našoj školi obilježen je jedan od najtužnijih događaja u novijoj hrvatskoj povijesti . Naime, tog dana daleke 1991 pao je Vukovar, simbol obrane Hrvatske u Domovinskom ratu.  Svečanim programom pod nazivom Vukovar kroz dječje oči učenici su uprizorili događaje iz mjeseca studenoga 1991.  Svečani program za sve učenike i djelatnike škole održan je u školskom holu. Učenice Nika Mandarić i Antonija Pačarić kratkom prezentacijom upoznale su učenike s događajima iz 1991. od kolovoza do 18. 11.,odnosno 20.11. koji su se dogodili na širem području Vukovara.   Nakon toga su učenici pogledali izvještaj Siniše Glavaševića te je cijeli program bio popraćen njegovim tekstovima .Prisjetili smo se njegovih priča o ljubavi, gradu i djetinjstvu  Učenici su također u sklopu programa uprizorili situaciju iz podrumskih prostorija i pokazali kako su se djeca osjećala  u takvim trenutcima straha i neizvjesnosti. Scene straha od granata bile su dirljive jer naši učenici danas žive slobodno i nije im oduzeto djetinjstvo kao djeci u Vukovaru. Cijeli program je popratio  naš učenik Gabrijel Poljak pjesmama Vukovar i Iznad polja makova koje je u instrumentalu odsvirao na tamburici.  Učenici koji su sudjelovali u programu su: Darija Bogdan, Nikolina Budaija, Martina Vragolović, Ivan Maršić, Đuka Andrić, Nikolina Tomašević, Maja Vragolović, Nora Gašpić, Lovrić, Zvonimir Udovčić, Iva i Marin Damjanović. Na karaju programa učenicima se obratio ravnatelj škole Andro Mršić.  Program je odrađen po vodstvom učiteljice povijesti Zrinke Racić i učiteljice hrvatskoj jezika Jasenke Sabljak – Živić.

objavio: Marijela Đeri   datum: 21. 11. 2019.